fbpx

Czy Amazon FBA jest dla każdego. Wady i zalety FBA

Jak każda usługa Amazon FBA posiada swoje wady i zalety. Amazon FBA jest bardzo wygodną usługą jeśli posiadamy mały, lekki produkt w dużych ilościach. Wysyłamy wtedy partię towaru na magazyn Amazona i nie martwimy się logistyką dostarczania towaru do klienta.

Jeśli natomiast mamy ciężki i duży produkt to dobrze jest na początku policzyć koszty FBA zanim zdecydujemy się na ten model, gdyż mogą być one wyższe niż wtedy gdy sami będziemy realizować wysyłkę.

Również w przypadku, gdy posiadamy małą ilość towaru i sprzedajemy go również na innych platformach niż Amazon warto policzyć koszt związany z magazynowanie w centrum logistycznym Amazona. Co prawda możemy zlecić wysyłkę z magazynu Amazona do klienta z eBay czy Allegro, jednak może być ona droższa niż jeśli np. do klienta z Allegro wysłalibyśmy towar z Polski. Ponadto Amazon FBA nie przyjmuje zwrotów, od klientów którzy kupili towar poza Amazonem, należy więc posiadać swoje adresy do zwrotów.

Trzeba pamiętać, iż wysyłając towar do magazynu Amazon tracimy nad nim kontrolę, to Amazon rozmieszcza go w swojej sieci magazynów według własnego uznania.

Jeśli chcemy się skupić na sprzedaży towarów na Amazonie, model FBA jest świetnym rozwiązaniem. Posiadając mały, lekki produkt koszty dostawy do klienta będą niższe, niż te które sami moglibyśmy wynegocjować z firmą kurierska. Ponadto nie trzeba się martwić o terminową realizację zamówień oraz obsługę zwrotów, to wszystko robi za nas Amazon. Jeśli wiec sprzedajemy tylko przez Amazon FBA, nie potrzebujemy mieć magazynu oraz działu logistycznego.

Również po stronie klienta oferta która jest w modelu FBA cieszy się większym zainteresowaniem, gdyż klient widzi, że wysyłką towaru zajmuje się Amazon, co oznacza, iż towar szybko zostanie dostarczony.

Produkty w FBA posiadają logo Prime na odpowiednich rynkach, poprzez co, klient ma darmową dostawę.

Jeśli walczymy o Buy Boxa to również oferując swój towar w modelu FBA dostaniemy dodatkowe punktu w walce o Buy Boxa.

Warto więc rozważyć model Amazon FBA jeśli cenimy sobie wygodę i sprawdzić to się nam opłaci przy produktach jakie sprzedajemy.

Co sprzedawać w Internecie?

Lista 7 Gorących kategorii produktów do sprzedaży w Internecie

Bezpłatny Trening na żywo

Jak rozkręcić Handel w Internecie?

Odbierz Bezpłatny Trening

Jak rozkręcić Handel w Internecie?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZACZEKAJ!

Zapisz się na szkolenie online na którym Piotr pokaże Ci jak zbudować Biznes na Amazonie

Zapisz się na szkolenie i nie przegap szansy na poznanie strategii na Stworzenie Międzynarodowego Biznesu Online.

Twoje dane są bezpieczne. Nigdy nie będziemy udostępniać, wypożyczać ani sprzedawać Twoich danych.