fbpx

Jak znaleźć pasję i sens życia?

Wiele ludzi zastanawia się co może robić, jak znaleźć pasję i sens życia oraz czym się zając żeby być szczęśliwym? Są to bardzo ważne pytania, które każdy stawia sobie prędzej czy później na swojej drodze życiowej. Wiele tęgich umysłów już od średniowiecza dostarcza różanych odpowiedzi na te egzystencjonalne pytania o sens życia.

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu – Konfucjusz

Wszyscy późniejsi myśliciele zgadzali się z Konfucjuszem, iż najważniejszą rzeczą jest kochanie tego co się robi, gdyż wtedy nie ma żadnego oporu przed działaniem, ale pojawia się pasja i zaangażowanie.

Używaj pasji i związanej z nią ekscytacją w swoim biznesie, projekcie, karierze zawodowej czy w normalnych życiowych czynnościach każdego dnia. Demonstruj tą energię na każdym kroku swojego życia.

Jak znaleźć pasję? Pasja – co to w ogóle oznacza?

Pasja  wyraża się w odczuciu ekscytacji, fascynacji, szczęścia, radości, kreatywności, jest tym, gdzie działasz pod największą ekscytacją, gdy jesteś w stanie flow z największą motywacją i robisz rzeczy bez najmniejszego wysiłku, a jakikolwiek opór nie istniej. Ekscytacja nie musi być czymś co powoduje, że skaczesz do góry, nie możesz usiedzieć w miejscu i chcesz biegać z rozwianymi włosami. Ekscytacja jest stanem równowagi, gdzie wszystko ma swój czas i miejsce, a rzeczy same się organizują tworząc jedną spójną całość. Pasja jest największą siłą napędową, dlatego jeśli chcesz wieść szczęśliwe życie powinieneś każdego dnia podążać za swoją ekscytacją, bo kiedy pozwolisz sobie na działanie w ten sposób to Twoje życie stanie się bardziej harmonijne i bardziej płynne. Daj sobie teraz chwile, żeby przypomnieć sobie sytuację, gdy robiłeś coś czym byłeś całkowicie zafascynowany, tak że zacząłeś coś robić i wydawałoby się, że czas stanął w miejscu, a wszystkie inne rzeczy przestrzały mieć znaczenie. To jest własnie ten stan, gdzie działasz pod wpływem swojej największej ekscytacji. I jak sobie teraz przypomnisz to możesz uświadomić sobie, że wykonując jakąś czynność będąc w tym stanie jest się nad wyraz produktywnym, bo nic nie rozprasza umysłu który jest całkowicie skoncentrowany.

Jak odnaleźć pasję i jak praktycznie zastosować zasadę podążania za swoją ekscytacją w życiu?

Zanim zaczniesz w pełni odczuwać radość z życia podążając za swoją pasją przedstawię Ci 4 zasady dzięki którym dowiesz się jak podążać za swoją pasja.

 1. Odkryj co fascynuję Cię najbardziej w życiu.

Pierwszą i podstawową zasadą którą musisz się kierować, aby znaleźć swoją pasję jest rozpoznanie tego co tak na prawdę Cię ekscytuje, co potrafisz robić w najlepszy sposób, podczas robienia czego jesteś najbardziej kreatywny. Jak już wspomniałem nie musi to być coś co będzie sprawiać, że zaczynisz skakać do góry i cieszyć się jak podczas rozpakowywania prezentów. Ideą pasji jest, że możesz odnaleźć ją w sobie jako poczucie szczęścia, spełnienia, czegoś czym się fascynujesz co sprawia Ci radość. Kiedy pozwolisz sobie odnaleźć to uczucie i zdefiniujesz co to jest, musisz się upewnić, że jest to prawdziwa reprezentacja Twojej pasji, musisz mieć stu procentową pewność, że właśnie to w pełni odzwierciedla Twoją ekscytację we wszystkich jej aspektach, pobudza Twoją kreatywność i całkowicie chcesz tego doświadczać. Zastanów się jeszcze gdzie chcesz to robić, oraz z kim chcesz to robić i przejdź do kolejnego punktu.

2. Zdobądź umiejętności i bądź gotów.

Po odnalezieniu rzeczy, projektu który Cię fascynuję i który jest Twoją pasją, przychodzi czas na gotowość jego realizację. Musisz mieć w sobie gotowość i umiejętności, żeby realizować soją pasję. Ucz się więc rzeczy które pomogą Ci działać coraz lepiej każdego dnia nad rzeczą która Cię pasjonuję, ucz się tego co da Ci możliwość bycia coraz lepszym w tym co wybrałeś za swój projekt i co Ci dam możliwość kontynuowania i rozwijania swojej pasji. Nie musisz się obawiać, że musisz się nauczyć jakichś nowych rzeczy, które są wymagane, aby podjąć kolejne kroki i rozwijać się w kierunku który obrałeś za najbardziej fascynujący dla Ciebie. Niektórzy ludzie źle rozumieją, naukę nowych rzeczy, które pozwolą im się rozwinąć i bardziej ciszyć z rzeczy którą obrali za swoją pasję, Uważają, iż jeśli mają nauczyć się czegoś nowego to już nie podążają za swoja pasją i to coś jest obok ich pasji. Nic bardziej mylnego. Jeśli na prawdę potrzebujesz nauczyć się czegoś, dostarczyć sobie jakiejś umiejętności, żeby ruszyć na przód, co umożliwi Ci zbadanie nowych aspektów pasji i co da Ci więcej możliwości podążania i kontynuowania tego co robisz to różniej i te rzeczy rzeczy zawierają się w Twojej pasji i również je będziesz wykonywać z równym zapałem, gdyż będziesz wiedzieć, że prowadzą Cię do jeszcze większych możliwości. Wszystko czego musisz się nauczyć to trwać przy swojej pasji i nie rozpraszać się innymi rzeczami, dbać o to, aby Twoja pasja była zdefiniowana w sposób spójny, klarowny i jasny. Nie może być żadnych konfliktów w definicji tego co Cię ekscytuję. Jeśli jakieś się pojawią to powinieneś powtórnie odnaleźć te konflikty, zbadać je i wyrównać swoja definicję pasji, aby znowu była spójna i klarowna.

3. Poznaj i współdziałaj z ludźmi którzy podzielają Twoją pasję.

Po tym jak wiesz co jest Twoją pasją, po tym jak zaprojektowałeś swój projekt, który jest odzwierciedleniem Twojej największej ekscytacji, kiedy już wiesz czego masz się nauczyć, aby cały czas być gotowym podążać za swoją pasją przychodzi czas na ludzi. Powinieneś otoczyć się najlepszymi ludźmi, który są tak samo podekscytowani tą samą rzeczą co Ty. Zastanów się więc z kim chciałbyś działać w sowim projekcie. Zastosuj zasadę synergii, która mówi, że wspólne działanie daje większe efekty. Jeśli jacyś ludzi nie podzielają Twojej pasji, nie są równie zafascynowani tym tak jak Ty, nie przejmuj się tym, bo może ich interesować coś innego. Zwracaj za to uwagę na ludzi, którzy są równie zafascynowani twoim projektem tak jak Ty i z nimi działaj, bo wiesz, że pasja jest siła napędową i która daje motywacje i więcej wniesie do projektu osoba która jest szczerze nim zafascynowana niż kilka osób które będą brały w nim udział z przymusu.

4. Bądź wytrwały.

Jeśli na prawdę pasjonujesz się jakąś rzeczą i podejmujesz działanie w kierunku, który Cię najbardziej fascynuje, to zawsze będziesz wytrwały w swoim działaniu, ponieważ nie ma nic innego co by Cię w równym stopniu ekscytowało w życiu. Motywacja sam przychodzi w takich momentach, masz chęć wstawać rano, bo wiesz, że czeka Cię fascynujący dzień. Jeśli podjąłeś powyższe kroki, to teraz musisz sprowadzić się do miejsca, gdzie nie ma żadnego innego wyboru, jak tylko realizować projekt który uznałeś za najbardziej pasjonujący. Upewnij się, że nie tworzysz żadnych innych powodów i wymówek które są sprzeczne z Twoją pasją, czy nie towarzysz żadnych innych wyborów które wydają się ekscytujące dla Ciebie. Pozwól przybyć sobie do tego miejsca, gdzie nie ma żadnego innego wyboru jak tylko wybrać Twoją pasję i gdzie nic innego nie rozprasza Twojej uwagi. Z tego miejsca nabierzesz pędu, który jest najważniejszy przy realizacji każdego projektu, ponieważ daje skupianie i wytrwałość. O pędzie będę pisał jeszcze w olejnych artykułach. Więc zapisz się na newsletter, abym mógł Cię poinformować o nowych artykułach i wysłać wiedzę którą nie dzielę się publicznie ba blogu, a która jest zarezerwowana dla moich subskrybentów.
Przedstawione wyżej kroki to kompleta recepta na podążanie za swoją pasją i szczęśliwe życie. Ale wszystko zależy od Ciebie, to Ty musisz podjąć decyzję i dokonać wyboru, a tym wyborem jest TO i nic poza tym, co Cię w życiu nie fascynuję w takim stopniu jak Twoja pasja!

Co sprzedawać w Internecie?

Lista 7 Gorących kategorii produktów do sprzedaży w Internecie

Bezpłatny Trening na żywo

Jak rozkręcić Handel w Internecie?

Odbierz Bezpłatny Trening

Jak rozkręcić Handel w Internecie?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZACZEKAJ!

Zapisz się na szkolenie online na którym Piotr pokaże Ci jak zbudować Biznes na Amazonie

Zapisz się na szkolenie i nie przegap szansy na poznanie strategii na Stworzenie Międzynarodowego Biznesu Online.

Twoje dane są bezpieczne. Nigdy nie będziemy udostępniać, wypożyczać ani sprzedawać Twoich danych.