fbpx

Zasady skutecznego działania w osiąganiu sukcesu

Cześć, pewnie nie raz zastanawiałeś się co odróżnia ludzi którzy odnoszą w życiu sukces, od  tych którzy tego sukcesu nie osiągają i prowadzą przeciętne życie. Jakie cechy które wyróżniają ludzi sukcesu? Jakie są zasady skutecznego działania? Jeżeli czytałeś biografię ludzi, którzy dużo w życiu osiągnęło lub oglądałeś z nimi wywiady to z pewnością wiesz, że sukces determinuję kilka czynników i są określane zasady skutecznego działania na drodze do sukcesu, które . Pierwsze dwa czynniki poruszę w kolejnych wpisach, a dziś chciałbym omówić cechy charakteru które sprzyjają osiągnięciu sukcesu i poczucia spełnienia w życiu.

Poniżej najważniejsze zasady skutecznego działania.

1. Utrzymuj koncentrację

Powiem Ci teraz coś o czym zapewne wiesz, ale często zapominasz i może nie wiesz jak praktycznie zastosować we wszystkich aspektach swojego życia. Wyobraź sobie teraz, że myjesz zęby i równocześnie rozmawiasz przez telefon. Dość kuriozalna sytuacja, prawda? Albo jak rozmawiasz prze telefon i odpisujesz na maila. Też trudne do zrobienia, w taki sposób,  żeby nie powiedzieć tego co się chce napisać w mailu i vice versa. Jeśli rozdzielasz uwagę na kilka rzeczy, to nie ma możliwości żebyś wszystkie robił dobrze, bo albo na jednym bedziesz się skupiał bardziej, a resztę robił niestarannie, albo bedziesz dzielić swój czas po równo na kilka czynności, co w konsekwencji sprawi, że będą Ci się wszystkie sprawy mieszać, gdyż będzie Ci się ciężko przełączyć pomiędzy projektami. Istnieje takie coś jak poczucie bycia bardziej produktywnym, gdy robi się kilka rzeczy na raz, choć tak na prawdę mniej wtedy osiągasz. Jakie jest zatem rozwiązanie? Polecam Ci na następnych kilka dni ustalić sobie listę zadań jakie masz do wykonania i każdemu z nich przypisać priorytet. Wtedy wszystko naturalnie Ci się ułoży w kolejkę rzeczy do zrobienia i bedziesz mógł zabrać się za zadania które ma aktualnie największy priorytet. Dobrze jest wyznaczyć sobie dwa lub trzy cela na każdy dzień i jeśli to możliwe wykonać je od początku do końca. Podzielność uwagi skutkuje częstymi przerwami, rozpraszanie uwagi, co w konsekwencji skutkuje słabszymi wynikami. Jeśli się skupisz na wykonywaniu jakiegoś zadania, to po chcieli jego wykonywania osiągniesz tzw. stan flow, który jest niemożliwy w sytuacji, gdy zajmujesz się kilkoma sprawami na raz.

2. Bądź konsekwentny w  swoim działaniu

Kiedy przychodzi nowy rok wiele osób podejmuje różnego rodzaju postanowienia, jednak jak pokazują badania tylko 8% ich rzeczywiście dotrzymuje. Co się dzieje z pozostałymi 92%? Po prosu brak im konsekwencji, rezygnują po kilku tygodniach, a w najgorszych przypadkach po kilku dniach. Niektórzy zwykli określać takie działanie słomianym zapałem. Jeżeli masz jakiś cel i chcesz go osiągnąć to niezbędna będzie konsekwencja w Twoim działaniu, jeśli się za coś weźmiesz to musisz się już tego trzymać. Ważne jest, aby robić rzeczy które powinny być zrobione, wtedy kiedy powinny być zrobione bez względu na to czy Ci się to podoba czy nie. Nie możesz odkładać spraw na później. Dzień ma 24h i tylko od Ciebie zależy czy go dobrze wykorzystasz czy też nie. Nie możesz się rozpraszać jakimiś mało ważnymi sprawami które tak na prawdę nie przybliżają Cię do celu. Kolejną ważna rzeczą która wiąże się z konsekwencją jest nie podawanie się i upór, jeśli zaczniesz się czymś zajmować to na pewno na swojej drodze spotkasz wiele przeciwności, będzie Ci na początku brakowało wiedzy, umiejętności, zasobów. Nigdy, przenigdy się nie poddawaj w takich momentach, takie chwile są właśnie sprawdzianem Twojej konsekwencji. Podążaj za swoim celem, a na pewno znajdziesz rozwiązanie. W biznesie jest znane stwierdzanie: „Ograniczenia z którymi walczysz powstrzymują Twoja konkurencje”. Chcesz być najlepszy, chcesz osiągać więcej? Nich to zdanie da Ci do myślenia.

3. Nabierz pędu i utrzymuj go

Nabierz szybkości i utrzymuj ja w swoim życiu. Musisz mieć pomysły, ale też energię, aby je zrealizować, co czasem może długo trwać. Jeśli nie masz pędu nie masz tego co trzeba, żeby rzeczy dokonać. Sama cierpliwość to za mało. Pęd wiąże się z pierwszą cecha, którą jest koncentracja. Te dwie cechy zastosowane razem potrafią zdziałać cuda. Jeśli będziesz się stale koncentrował na swoim celu to będziesz utrzymywał pęd, jeśli te dwie rzeczy będą współdziałały dla Ciebie to osiągniesz wielkie rzeczy. Wiele ludzi nie potrafi utrzymać skupienia dopóki czegoś nie skończą, opada ich zapał i cały projekt lega w gruzach. Ty zadaj sobie pytane: „O czym powinienem myśleć właśnie teraz?”, powinno Ci ono przywrócić skupienie w jednej chwili.

4. Patrz na rozwiązanie, a nie na problem

To jest bardzo ważna rzecz, ponieważ cokolwiek robisz natrafisz na problem, one są częścią życia. Jeśli pozwolisz żeby problemy Cie blokowały staną się one większe niż Twoja idea i w końcu zepchną Cię z drogi. Cokolwiek by się nie działo i jak źle sprawy wyglądały skupiaj się na rozwiązaniach, a nie na problemach, a zaskoczysz się jak wszystko potrafi się ułożyć. Jeśli natrafisz na problem zastanów się czy jest to bzdet czy katastrofa? Katastrofa to np. trzęsienie ziemi, tsunami, wojna, a bzdet to cała reszta. I od razu masz właściwą perspektywę i odzyskujesz swoją równowagę. Skupiaj się więc na rozwiązaniach.

5. Zauważaj możliwości i dostrzegaj szanse

Zadawaj sobie co dżinnie pytanie: „Czego nowego mogę się dziś nauczyć?”. Ucz się czegoś nowego każdego kolejnego dnia, jest to bardzo ważna rzecz na drodze do sukcesu. Patrz na każdy dzień jak na nową możliwość, a biedzisz zdziwiony co może Cię spotkać. Bądź otwarty na nowe pomysły, a sam zaczniesz tworzyć swoje nowe możliwości.

Co sprzedawać w Internecie?

Lista 7 Gorących kategorii produktów do sprzedaży w Internecie

Bezpłatny Trening na żywo

Jak rozkręcić Handel w Internecie?

Odbierz Bezpłatny Trening

Jak rozkręcić Handel w Internecie?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ZACZEKAJ!

Zapisz się na szkolenie online na którym Piotr pokaże Ci jak zbudować Biznes na Amazonie

Zapisz się na szkolenie i nie przegap szansy na poznanie strategii na Stworzenie Międzynarodowego Biznesu Online.

Twoje dane są bezpieczne. Nigdy nie będziemy udostępniać, wypożyczać ani sprzedawać Twoich danych.